Filiala Argeș a OAR a participat la organizarea Anualei de Arhitectură Oltenia-Muntenia 2022, expoziție-concurs desfășurată în parteneriat cu filialele Muntenia-Vest, Oltenia și Prahova ale Ordinului Arhitecților din România.
Lansarea locală a avut loc în Parcul Lunca Argeșului, în cadrul programului „Zilele Municipiului Pitești” 2023, urmată în week-endul următor de o amplasare a expoziției în centrul orașului, în vecinătatea spectacolelor de teatru în aer liber.
Ulterior evenimentului de la Pitești, Filiala Argeș a colaborat cu Muzeele Municipale din Curtea de Argeș și Câmpulung pentru lansări locale. La Curtea de Argeș a fost organizat și un workshop de acuarelă cu clasele de arhitectură ale Liceului de Artă „Dinu Lipatti” din Pitești, îndrumat de arh. Traian Ionescu, alături de dezbateri în jurul expoziției.
