Anuala de Arhitectură Oltenia-Muntenia 2022 — lansare la Pitești

Filiala Argeș a OAR a participat la organizarea Anualei de Arhitectură Oltenia-Muntenia 2022, expoziție-concurs desfășurată în parteneriat cu filialele Muntenia-Vest, Oltenia și Prahova ale Ordinului Arhitecților din România.

Lansarea locală a avut loc în Parcul Lunca Argeșului, în cadrul programului „Zilele Municipiului Pitești” 2023, urmată în week-endul următor de o amplasare a expoziției în centrul orașului, în vecinătatea spectacolelor de teatru în aer liber.

Ulterior evenimentului de la Pitești, Filiala Argeș a colaborat cu Muzeele Municipale din Curtea de Argeș și Câmpulung pentru lansări locale. La Curtea de Argeș a fost organizat și un workshop de acuarelă cu clasele de arhitectură ale Liceului de Artă „Dinu Lipatti” din Pitești, îndrumat de arh. Traian Ionescu, alături de dezbateri în jurul expoziției.

Știri relevante

Anterioară
Următoare